Державна фінансова підтримка ОТГ

Державна фінансова підтримка ОТГ
Ключовим питанням процесу децентралізації через об’єднання територіальних громад стало закріплення на законодавчому рівні принципу державної підтримки об’єднання територіальних громад. Він гармонійно балансує з конституційним принципом гарантування місцевого самоврядування, адже проведення процесу об’єднання територіальних громад без загальнодержавного ресурсу в сучасних умовах є неможливим. Правове, матеріально-фінансове й організаційне державне забезпечення процесу об’єднання територіальних громад сьогодні є тими елементами, які становлять базу цього принципу.
Держава здійснює фінансову підтримку добровільного об’єднання територіальних громад сіл, селищ, міст шляхом надання об’єднаній територіальній громаді коштів у вигляді субвенцій на формування відповідної інфраструктури згідно з планом соціально-економічного розвитку такої територіальної громади.
Сучасні процеси бюджетної децентралізації сприяють здійсненню соціально-економічного розвитку територій, дають змогу збільшувати надходження до місцевих бюджетів для реалізації повноважень, стимулюють органи місцевого самоврядування та громади до пошуку і реалізації потенційних пріоритетних заходів та проектів, що у підсумку позитивно вплине на розвиток громад. Незалежність місцевих бюджетів надає можливість органам місцевого самоврядування надавати якісні послуги населенню, співфінансувати інфраструктурні та соціальні проекти, створювати сприятливі умови для інвесторів та розвитку підприємництва, формувати та реалізовувати програми місцевого розвитку, планувати розвиток територій. Отримані у підсумку реформи повноваження та ресурси дали змогу органам місцевого самоврядування приймати рішення щодо соціально-економічного розвитку територій, формування інвестиційної привабливості територій, можливостей створення та оновлення освітньої, медичної, транспортної, житлово-комунальної інфраструктури. Державна підтримка добровільного об’єднання територіальних громад є ключовим принципом у здійсненні реформи місцевого самоврядування й децентралізації, адже забезпечує прогнозований та обґрунтований процес діяльності всіх суб’єктів публічної влади. У сучасних реаліях слабкі, не розвинуті територіальні громади не здатні самостійно забезпечити реалізацію наданого права, виступаючи водночас і суб’єктами, й об’єктами таких перетворень. Держава забезпечує реалізацію такого права територіальних колективів через розроблення правових основ, методик, поширення практик, кадрове забезпечення, надання методичних рекомендацій щодо розроблення проєктів документів, що виникатимуть у процесі об’єднання, а також фінансуючи всі ці заходи. Крім того, держава визначила особливості діяльності ОТГ в бюджетно-фінансовій сфері, що стимулює таку діяльність
Підписуйтеся на наші соцмережі:
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*