Доцільність впровадження альтернативних джерел енергії в ОТГ

Доцільність впровадження альтернативних джерел енергії в ОТГ

Реформа з децентралізації влади передбачає зміну управління на місцях, у громадах. Депутатському корпусу та голів територіальних громад необхідно надавати мешканцям максимальну кількість послуг, маючи обмежені ресурси. Енергоефективність – це перший крок до економії коштів. Саме тому в об’єднаних територіальних громадах нині шукають альтернативні джерела з енергоефективності та енергоощадження.

«Енергоефективність та «зелена» енергетика – це ті напрями, які необхідно розвивати навіть у непрості часи. Адже це ключ до підвищення конкурентоспроможності економіки та зменшення витрат споживачів на оплату енергоносіїв», – повідомив Костянтин Гура та нагадав, що українська економіка досі є однією з найбільш енергомістких у світі. Водночас Україна слідує світовим трендам, обрала курс на сталий розвиток і підтримує амбітну програму Європейського зеленого курсу. Зважаючи на високу енергомісткість вітчизняної економіки та міжнародні зобов’язання, Держенергоефективності разом із Міненерго та партнерами запровадило кроссекторальний підхід до розвитку сфери енергоефективності, активізувало роботу над законодавчою базою та розробкою інструментів фінансової підтримки.

Проєкти альтернативної енергетики, енергоощадних технологій є важливими для впровадження в ОТГ для забезпечення в першу чергу їхньої енергонезалежності та економії фінансів. У регіонах акцентується увага на необхідності використання земельних ділянок для реалізації проєктів альтернативної енергетики. Виробництво альтернативних видів енергії, таких як сонячна і вітрова, має тенденцію до зростання. Крім енергії сонця, ОТГ мають намір активно використовувати й можливості вітроенергетики.

Поряд із впровадженням проєктів з виробництва альтернативних видів енергії громадам радять активно використовувати рослинні біоресурси, особливо в аграрних регіонах, де є сировина, що утилізується неефективно, – стебло соняха, кукурудзи, солома. Крім того, кожна громада може використовувати й потенціал земельних ресурсів для вирощування біомаси, серед них не тільки рослини, а й дерева, що дають відмінну енергомістку сировину, що є поштовхом для розвитку деревообробного виробництва. Є всі можливості для збільшення енергетичного потенціалу кожної громади, а для цього необхідно створювати кластери або підприємства, що вирощуватимуть і перероблятимуть біоресурси.

Водночас із реалізацією проєктів з виробництва альтернативних видів енергії громади активно впроваджують енергоощадні технології. Це дає змогу громадам значно економити бюджетні кошти.

Однак варто зазначити, що залежно від регіонального розташування ОТГ громади використовують різні підходи щодо впровадження енергоощадних технологій на своїх територіях.

Таким чином, енергоефективність – це не лише економія коштів, а й імідж громади та можливість залучення інвестицій. Реалізація проєктів із впровадження альтернативних джерел енергії в ОТГ повинна мати не точковий, а системний характер, а для цього необхідне розуміння представників органів самоврядування, бізнесу й державної влади.

Підписуйтеся на наші соцмережі:
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*