Як події в Афганістані можуть відобразитися на Україну?

Як події в Афганістані можуть відобразитися на Україну?
15 серпня таліби увійшли до Кабула ― столиці Афганістану. Міністр внутрішніх справ країни Абдул Саттар Мірзаквал заявив, що місто здається бойовикам без бою, щоб зберегти життя мирних громадян. Так Кабул став останнім містом, яке перейшло під контроль екстремістського руху “Талібан”.
Трагічні події останніх днів в Афганістані викликали неабияке занепокоєння серед союзників США в інших регіонах, зокрема в Україні, наголошують деякі західні ЗМІ. Вони пишуть, що в Україні, Ізраїлі, Японії, країнах Балтії та на Тайвані побоюються, що підтримка США для них може припинитися так само швидко, тоді як хаос, який охопив Афганістан, гратиме на руку Китаю та Росії.
Україна і Афганістан: ситуації занадто різні, щоби проводити паралелі.
На тлі подій, які стрімко розгортаються в Афганістані, в українському сегменті соцмереж з’являється дедалі більше коментарів зі спробами провести паралелі між Афганістаном і Україною. Зокрема, йдеться про те, що Вашингтон нібито «може покинути без допомоги інших своїх союзників, як він покинув Афганістан». Це пишуть як звичайні громадяни, так і деякі лідери громадської думки.
Колишній міністр закордонних справ України Володимир Огризко наголосив: «Я не вважаю, що можна говорити про якісь паралелі. Абсолютно різна ситуація та диспозиція в Афганістані та в Україні. Тож прямих паралелей немає взагалі», – наголошує експосадовець.
Що треба враховувати Києву після перемоги «Талібану» в Афганістані. Під час реалізації великими державами своїх інтересів можуть бути проігноровані інтереси малих держав, зокрема й України, Києву треба це враховувати, розуміти, що фінансова допомога колись може закінчитися, і тому користуватися вікном можливостей та при цьому більше розраховувати на власні сили. Посилення власної армії та приборкання корупції є вирішальними кроками для виживання країни. У протистоянні США та КНР Україна є другорядним чинником, але вона може докласти зусиль для того, щоб «відіграти важливу другорядну роль», зокрема, протистояти російському та китайському експансіонізму
А що ж за собою понесе прийняття біженців з Афганістану? Україна вирішила прийняти енну кількість громадян з Афганістану. Вже на 29 серпня з аеропорту “Бориспіль” до Одеси рятувальники Київської та Одеської областей доставили 133 громадян Афганістану, які виявили бажання виїхати зі своєї країни.
Як уточнив в розмові з УНН помічник голови Держприкордонслужби України — прес-секретар Андрій Демченко, загалом чотирма рейсами до України прибуло більше 400 осіб.
“Серед них як громадяни України, так і іноземці з низки країн, більшість з яких становлять громадяни Афганістану. Всі іноземці, які потребували подальшої допомоги України щодо притулку передані представникам міграційної служби, які в подальшому ними опікуватимуться”, — зазначив речник. Україна й надалі планує продовжувати евакуацію українців та громадян Афганістану після 31 серпня, водночас маршрути їх повернення можуть бути скориговані залежно від розвитку ситуації в аеропорту Кабула.
Підписуйтеся на наші соцмережі:
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*