Перший інавгураційний саміт «Кримської платформи»

Перший інавгураційний саміт «Кримської платформи»
23 серпня в Києві пройшла, мабуть, найважливіша міжнародна подія за часи незалежності – форум «Кримська платформа», в якому взяли участь урядові делегації аж 45 країн та організацій: всіх членів ЄС, США, Грузії, Молдови, Туреччини, Північної Македонії, Австралії, Нової Зеландії, Японії, Канади, Ісландії. Серед учасників – 9 президентів, 4 прем’єр-міністри, 14 голів МЗС, інші крупні політики та дипломати. Україна розраховує, що Платформа стане постійним майданчиком, який допоможе з часом повернути анексований Росією Крим: «Наша найголовніша мета – повернути Крим в актуальний порядок денний світової спільноти, передусім – наших партнерів і сусідів».
Кримська платформа – на сьогодні це обличчя цивілізованих націй. «Можна констатувати, що спроби тиску з боку РФ не працюють в цивілізованих країнах», – коментує пан Борис Бабін, юрист-міжнародник.
Якщо відносно позитиву, то платформа виявилася самітом налагодження комунікації. Буквально сьогодні стало відомо що п’ять країн – Велика Британія, США, Канада, Швеція та Швейцарія – створюють фонд допомоги Україні в якому накопичуватимуться кошти для підтримки, в тому числі, боротьби на кримському напрямку. Економіст, експерт з питань тимчасово окупованих територій Юрій Смєлянський в цілому погоджується з попередніми спікерами і каже, що будь-який захід, що проводиться для обговорення кримського питання, — це вже позитив.
За підсумками саміту учасники ухвалили підсумкову декларацію, повідомив на брифінгу президент Володимир Зеленський, який передав її журналістам. Глава держави подякував делегатам за участь і закінчив свій виступ словами, що головна теза декларації: Крим– це Україна.
Учасники встановили Кримську платформу як «консультативний та координаційний формат» з метою мирного припинення тимчасової окупації Росією Криму та міста Севастополя та відновлення контролю України над цією територією у повній відповідності до міжнародного права.
«Розглянути подальші політичні, дипломатичні та інші обмежувальні заходи щодо Російської Федерації, якщо це передбачено юрисдикцією кожного учасника та відповідно до процедур, коли це доречно», – вказують підписанти.
Учасники платформи наголошують на заклику до Росії «виконувати свої зобов’язання як окупаційної держави, згідно з міжнародним гуманітарним правом та іншим чинним міжнародним правом, закликати Російську Федерацію негайно припинити всі порушення та зловживання правами жителів Криму та забезпечити повний та безперешкодний доступ до Криму для встановлених регіональних та міжнародних механізмів».
Серед іншого, сторони задекларували можливість підтримки економічних, інфраструктурних та екологічних проєктів, які сприяли б подальшому розвитку регіонів України, що прилягають до тимчасово окупованого Кримського півострова, …«визнати роль національних парламентів у вирішенні питань тимчасової окупації Криму та заохочувати координацію діяльності щодо Криму між національними парламентами, а також у межах міжпарламентських асамблей».
Підписуйтеся на наші соцмережі:
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*