
У Вашингтоні 1 вересня відбулась зустріч між президентами Джозефом Байденом та Володимиром Зеленським. Загалом зустріч тривала близько двох годин, закрита частина – близько години. За результатами зустрічі Офіс президента опублікував спільну заяву Байдена і Зеленського. Згодом заява з’явилась і на сайті Білого дому.
Володимира Зеленського в Овальному кабінеті і намагався запевнити Байдена, що його адміністрація надійно підтримує Україну в її протистоянні російській агресії та на її шляху до «повної інтеграції» до Європейського Союзу та НАТО. Байден наголосив що він стурбований російською агресією в регіоні.
«Сполучені Штати залишаються твердо відданими суверенітету та територіальній цілісності України перед російською агресією та євроатлантичним прагненням України», – сказав Байден.
Зеленський передав Байдену список з 450 імен полонених на тимчасово окупованих територіях і в Росії. Він розповів, що хоче обговорити із Байденом питання безпеки на тлі запуску російського газогону Північний потік-2» і термінів вступу України до НАТО. «Підтримка президента Байдена щодо НАТО була висловлена, але термінів не було. Ми говорили багато про це питання. Ми говорили про те, яке місце Україна займе в Альянсі, яка буде реальність існування України в НАТО. Президент підтримає надання Україні членства в НАТО, але яким буде шлях, залежить від нас», – розповів Зеленський.
За словами пана Зеленського, те, що замість однієї години зустріч йшла дві, свідчить про те, що сторони зацікавлені в діалозі. «Не знаю, чи виникла хімія… Зустріч була продуктивна, не постійно в сонячній атмосфері, але така… чоловіча розмова. Від президента чув лише приємні слова, він розуміє, що складно. Він розуміє, що великі кроки щодо реформ не даються просто. Він особливо відзначив земельну та судову реформу. Негативу щодо мене, моєї команди, мого Офісу президента, не було», – додав він.
На запитання, скільки разів у переговорах звучали слова «Донбас» і «Крим», Зеленський сказав, що багато разів звучало слово «Крим» у контексті Кримської платформи і деокупації півострова.
“Говорили про Донбас. Я говорив про формати, ми зацікавлені в імплементації з боку президента США щодо формату мирного врегулювання. Я запропонував якийсь формат президенту, до зустрічі ми про це не говорили і не надсилали пропозицій», – сказав Зеленський. На уточнююче запитання про те, чи новий це формат, а не «нормандський», Зеленський сказав: «якийсь формат».
Сполучені Штати мають намір надати Україні додаткову допомогу у розмірі $12,8 млн для боротьби з COVID-19. Про це йдеться в спільній заяві Києва і Вашингтона щодо стратегічного партнерства двох країн.
Зазначається, що допомога включає підтримку холодового ланцюга зберігання. «Боротьба з COVID-19: Сполучені Штати надали Україні приблизно 55 мільйонів доларів допомоги у зв’язку із COVID-19 та передали близько 2,2 мільйона доз вакцин проти коронавірусу», – йдеться у повідомленні.
Насамкінець, Зеленський розповів, що узагальнену підтримку щодо “Північного потоку-2». Тобто Байден гарантує, що якщо з боку Росії будуть створені енергетичні проблеми для України, США гарантують введення санкцій проти «Північного потоку-2».
«Я вважаю, що з нашого боку це — велика перемога», – додав Зеленський.
Залишити коментар