Стан справ на початок 2023 року:
- В Україні ніколи не було ціннісної політики. Політичні партії – особисті, ситуативні, лобістські проєкти. Вони – частина сформованого олігархату та схематозу. За 30 років незалежності жоден склад Верховної Ради не орієнтувався на системні ринкові реформи, спрямовані на розширення економічної свободи.
- У політичному полі України домінують ідеї марксизму. Тому можуть змінюватися президенти, міністри, депутати та інші, але незмінною залишається економічна політика, ставлення між бізнесом та владою, владою та суспільством.
- Ніколи не було координованої роботи, науково-дослідного, інтелектуального центру вироблення Ліберальної повістки для широкого визначення.
- В Україні не було комплексної програми ліберальних реформ. Тому лібералізм сприймається спотворено, як ідеологія багатих, нахабних та безпринципних.
- В Україні не було системного діалогу об’єднаного бізнесу та влади. Бізнес представляють роз’єднані групи для лобіювання індивідуальних інтересів.
- В Україні непропорційно великий вплив іноземних організацій.
- В Україні після війни відкриється унікальне вікно можливостей для реалізації Ліберального порядку денного.
Створення інституту, який би системно, займався виробленням Ліберального порядку денного є необхідним заходом щодо вирішення вищезазначених проблем.
Інститут буде партнером для бізнес-спільноти, пропонуючи системну роботу щодо проведення ліберальних реформ у країні.
Мозковий центр також популяризуватиме сучасних представників українського руху свободи, формуватиме їх бренди та впізнаваність.
Ми будемо забезпечувати синергію трьох найважливіших елементів для Ліберального порядку денного: Ідея (лібералізм, свобода), Організація (бренд, прихильники свободи) та Особа (ліберал).
Виходячи з реального стану ідей, цінностей, політичних переваг, необхідно орієнтуватися на довгострокову діяльність мозкового центру для отримання стійких результатів у сфері реалізації Ліберального порядку денного.
Що буде робити Міжнародний інститут свободи
- Розробка системних рішень для реформ в Україні. Напрямки:
-
- грошова,
- фіскальна,
- фінансова,
- приватизація та управління ресурсами/активами,
- державне управління,
- реформи інфраструктури,
- бізнес-клімат,
- освіта,
- охорона здоров’я,
- пенсійне забезпечення,
- соціальна інклюзія (викорінення бідності),
- зайнятість,
- децентралізація та регіональний розвиток,
- реформування правових інститутів захисту життя і власності,
- права людини та суспільні питання,
- правосуддя, правова система.
- Науково-дослідна робота. Інститут готуватиме перспективну молодь до здобуття наукових ступенів.
- Адвокація, просування ліберального порядку денного.
- Освіта та підготовка кадрів для збільшення попиту на Ліберальний порядок денний.
- Інформаційна підтримка Ліберального порядку денного.
- Вироблення системних пропозицій щодо реформ у рамках Ліберального порядку денного для посттоталітарних країн.
Інститут проводитиме цілу низку флагманських заходів, які відрізнятимуть його від усіх інших і формуватимуть його бренд. До них відноситимуться:
– проведення щорічної конференції «Стан Свободи у світі. Погляд з України»,
– щорічне послання українській владі, бізнесу та суспільству про стан Свободи в Україні та світі,
– різного роду рейтинги та конкурси: Разом із бізнес-платформою – підготовка щорічної Національної платформи бізнесу України.
Мета МІС – просування Ліберального порядку денного в Україні та посттоталітарних країнах. Створення програм, наукових та експертних робіт для популяризації ідей лібералізму та реальних змін. Тлумачення ідей лібералізму для населення. Створення та розвиток наукового та громадського, бізнес-середовища ліберального напрямку тощо.
Місія – розповсюдження та вкорінення ліберальних ідей та принципів у суспільстві України та посттоталітарних держав світу.