Процес об’єднання територіальних громад триває

Процес об’єднання територіальних громад триває

Починаючи з 2014 року в Україні почався процес реформи – формування ефективного місцевого самоврядування та територіальної організації влади для створення і підтримки повноцінного життєвого середовища для громадян, становлення інститутів прямого народовладдя, узгодження інтересів держави та територіальних громад. Цей процес триває й досі, на думку експертів новостворені об’єднані територіальні громади повноцінно запрацюють з початку 2022 року. На сьогодні в Україні замість старих 490 районів їх стало 136, й 17 з них – в анексованому Криму та на непідконтрольних Києву територіях Донбасу. За задумом реформи децентралізації, роль об’єднаних територіальних громад має стабільно зростати.

За прогнозами експертів варто очікувати продовження реформи необхідне прийняття ще ряд важливих законів:
– Про засади адміністративно-територіального устрою України. В рамках чинної Конституції визначатиме засади, на яких має ґрунтуватися адміністративно-територіальний устрій України, види населених пунктів, систему адміністративно-територіальних одиниць, повноваження органів державної влади та органів місцевого самоврядування з питань адміністративно-територіального устрою, порядок утворення, ліквідації, встановлення і змін меж адміністративно-територіальних одиниць та населених пунктів, ведення Державного реєстру адміністративно-територіальних одиниць та населених пунктів України.

– Про службу в органах місцевого самоврядування. Забезпечить рівний доступ до служби в органах місцевого самоврядування, підвищить престижність служби в ОМС, мотивацію місцевих службовців до розвитку громад та власного розвитку.
– Щодо державного нагляду за законністю рішень органів місцевого самоврядування.
– Про місцевий референдум.
– Оновлення законів про місцеве самоврядування, про місцеві державні адміністрації.

Мешканці громад мають бути забезпечені механізмами та інструментами впливу на місцеву владу та участі у прийнятті рішень.

У 2021 році очікується внесення зміни до Конституції щодо децентралізації, які необхідні для подальшого просування реформи та її завершення.

Підписуйтеся на наші соцмережі:
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*